
A Mysikrólik Alapítvánnyal közösen támogatjuk a veszélyeztetett fajokat
„Csak egy Földünk van, és a jövője minden látszólag apró emberi cselekedettől, mindannyiunktól függ." – mondta Florian Longin Plit, lengyel geográfus, a Varsói Egyetem földtudományi professzora, egyetemi tanára.
Felelős vállalkozás vagyunk, stratégiánk, amely már most lehetővé teszi számunkra, hogy gyorsabban fejlődjünk és hosszú távon stabil pozíciót építsünk ki, összhangban van a fenntartható fejlődés koncepciójával. Mind a DNS-ünkben, mind a küldetésünkben a cég létezése óta szilárdan jelen van a környezet védelmében történő cselekvés.
A környezetvédő cselekvési kezdeményezés a Mysikrólik Alapítvánnyal együttműködve 2021 elején jött létre, és célja a védett madár- és egyéb állatfajok támogatása Lengyelországban és Közép- Kelet-Európában. A biológiai sokféleség nagyon fontos az ökoszisztémánk számára, bolygónkon minden 25. percben kipusztul egy állatfaj. A fajok kihalásának folyamata a kezdetektől fogva kíséri a Földet, de a fajok kihalásának üteme évmilliókon át ötévente egy volt. Napjainkban ez ezerszer gyorsabb.
Kezdetben a portfoliónkból választottuk a LED-égőket ehhez a kezdeményezéshez, mivel ezzel kezdtük az üzleti történetünket. Mi a kapcsolat a madarak és a termékeink között? Összekapcsoltuk a gazdasági vezetés gondolatát a természet igényeivel, és több veszélyeztetett madárfaj képviselőit ábrázoló csomagolást készítettünk.
Ezenkívül az új ORO égősorozat megfelel az Ökoprojekt legmagasabb szabványinak, és ezáltal még környezetbarátabb. Ezek a fényforrások akár 25%-kal kevesebb energiát fogyasztanak a hagyományos LED égőkkel összehasonlítva (pl. egy tipikus 10W-os 806lm-es LED égőt a mi 7,5W-os 806lm-es ORO-ATOS-E27-A60-7,5W-os égőnkkel lehet helyettesíteni), és csökkenthetik az Ön villanyszámláját.
Az elmúlt 3 évben több mint 13 millió LED-égőt értékesítettünk. Ha az átlagos teljesítményüket 10W-nak tekintjük, akkor 25%-os átlagos fogyasztáscsökkentés elérésével reálisan a következő három évben 24 ezer tonna CO2-kibocsátás csökkenését tudjuk elérni (765g 1kWh-ból, a Nemzeti Kibocsátáskezelési és Kiegyensúlyozó Központ forrása, 2019-ben, 1000h LED lámpavilágítás). Ha pedig egy 7,5 W-os LED égőt hasonlítunk egy hagyományos 60 W-os izzóhoz, akkor ugyanebben az esetben a karbonlábnyom csökkenése 522 ezer tonna CO2-al lesz nagyobb.
Tudja Ön hogy...? Egy Lengyelországban élő természetes személy éves szénlábnyoma körülbelül 8-9 tonna CO2? |
Az épületek hatalmas üvegházhatású gázkibocsátásért felelősek. Ha a hagyományos világítást professzionális LED-lámpákkal helyettesítjük, hatékonyan csökkenthetjük a CO2-kibocsátást. Ez nem egy trend, hanem a mi kötelességünk. A Föld melegedése zajlik, és ennek ellensúlyozására környezetbarát LED-es világítást kell választanunk.
Tudja Ön hogy...? Különböző adatok alapján a világ évente megtermelt energiájának mintegy 19%-át használják világításra. Ezért olyan fontos, hogy tudatosan válasszunk környezetkímélő világítást. Az energiafogyasztás csökkentése mindannyiunk felelőssége. Legyünk környezettudatosak és vigyázzunk a bolygóra, minden watt számít |
2021-ben több napelemes terméket is bevezettünk a kínálatunkba, mivel a napfény energiájának hasznosítása a legjobb megoldás a bolygó számára. A napelemes világítás tiszta energia. Az elmúlt évben vezettük be a SMART világítást is. Ez lehetővé teszi a lámpa távműködtetését, így csak akkor használhatja a világítást, amikor szüksége van rá, ugyanakkor minimálisra csökkentheti az áramfogyasztást.
Ennyit a termékekről
Tudja Ön hogy...? A Királyka (Mysikrólik) Európa legkisebb madara, amely szinte az egész kontinensen megtalálható, mindössze 5 grammot nyom, és Lengyelországban szigorú fajvédelem alatt áll. Filigrán felépítése ellenére nagyon erős madár. Télen nem bújik el odukba vagy más zugokba - a 15 fokos fagyban akár 16 órán át is képes egy gallyon ülni. Ez alapján kapta a madár latin nevét, amely a rex szóból származik, ami királyt jelent. Ennek a madárnak a természetét nagyon találóan fejezi ki lengyel neve - az egér nagyságú teste királyi lelkierőt rejt. |
Ráadásul a királykák minden évben átrepülnek a Balti-tengeren Svédországból Lengyelországba. Akár 500 km-t is megtehetnek, éjjel-nappal 30-40 km/h sebességgel repülve. Figyelembe véve a királyka zsírtartalékát, ami mindössze 1 gramm, ez az apró madárka méltó a ,,királyi" címre.
A mindössze 5 állandó taggal rendelkező alapítvány évente több mint kilencszáz állaton segít. Cégként nemcsak ezekben a tevékenységekben szeretnénk támogatni az Alapítványt. Aktívan részt kívánunk venni a környezeti nevelésben - az iskolákban a gyermekek és fiatalok számára vagy az egyenruhás szolgálatok számára szervezett képzési ciklusokban. Természetesen mi is képezzük saját magunkat. A környezettudatosság fejlesztése szintén hozzájárul a bolygónkról történő gondoskodásához. És itt a GONDOSKODÁS szót nagyon tág értelemben értjük.